Opony zimowe Toyo Observe Van 175R14 99S

Opony zimowe Toyo Observe Van 175R14 99S

Opis

Czas dostawy
2-3 dni robocze

 

OPONA ZIMOWA

4034500
269,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępna

Rozmiar opon zimowych Toyo Observe Van 175/80 R14 dedykowany jest do małych miejskich samochodów osobowych. Cały rozmiar znajduje się na jednym i drugim boku opony. Począwszy od lewej pierwszy człon 175 oznacza szerokość opony zimowe wyrażoną w milimetrach. Druga część 80 określa wysokość profilu opony. Jest to wyrażona procentowo wartość z szerokości opony, czyli 80% z 175 mm. Im profil jest wyższy, tym opona zimowa może być bardziej komfortowa dla użytkowników pojazdu. Litera „R” mówi o radialnej budowie struktury wewnętrznej opony – jest to obecnie standard w budowie ogumienia. Na końcu znajduje się informacja o średnicy koła 14 wyrażoną w calach.

Opony zimowe stworzono do bezpiecznej jazdy kiedy temperatura dobowa zniża się poniżej 7oC. Kierowcy wówczas powinni zacząć myśleć o wymianie opon na zimowe nie czekając na pierwsze opady śniegu. Opony zimowe posiadają inny skład niż w oponach letnich co sprawia, że w ujemnych temperaturach nadal są miękkie i dobrze trzymają się drogi. Wzór widoczny na czole opony jest nieco inny jak w oponach letnich co również podyktowane jest zapewnieniem najwyższego możliwego bezpieczeństwa dla podróżujących.

Segment opon o mocnej i wytrzymałej budowie skierowany dla samochodów dostawczych i busów. Opony dostawcze są optymalizowane komputerowo w celu osiągania długich przebiegów poprzez zapewnienie odpowiedniego, równomiernego rozłożenia nacisków. Pomimo bardziej złożonej struktury wewnętrznej producenci dążą do uzyskania opon o niskiej emisji hałasu. Opony dostawcze charakteryzują się dobrą precyzją kierowania. W celu rozpoznania opony dostawczej można poszukać oznaczenia C oraz podwójnego indeksu ładowności np. 113/111. Opony dostawcze są sztywne, aby mogły wytrzymywać duże naciski oraz ewentualne uderzenia mechaniczne np. na dziurawych drogach.

4034500

Opis

Czas dostawy
2-3 dni robocze

Specyficzne kody

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło