Zasady przechowywania opon

Jeżeli stan ogumienia opon jest dobry, warto przechować opony. Można przechowywać je na własną rękę lub skorzystać z usług przechowywali opon. Serwis nie tylko je przechowa, ale przed założeniem je wyczyści i nałoży na felgi samochodu.

Jak prawidłowo przechowywać opony?

Na początku należy je dokładnie oczyścić, ponieważ na opony negatywny wpływ mają substancje takie jak, benzyna, olej, rozpuszczalnik. W ich dokładnym umyciu pomoże szampon samochodowy i szczotka. Preparatu nie stosuje się na bieżniku, a na bocznej części opony. Środki te spowalniają proces starzenia się opon samochodowych czy rolniczych. Następnie należy je zabezpieczyć odpowiednim preparatem i wysuszyć. 

Dodatkową ochronę stanowią worki lub tekstylne pokrowce, które skutecznie izolują przechowywane opony od zabrudzeń i promieniowania UV. Należy się upewnić, że worki są w środku suche. Opony powinno się przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu, o temperaturze pokojowej, które jest suche i ciemne. Opony letnie ulegną zniszczeniu, gdy będą przechowywane na mrozie, a zimowe, jeżeli będą leżeć w pobliżu ciepła. Chcąc przechowywać kompletne opony, warto zabezpieczyć felgi. Te aluminiowe należy oczyścić z zabrudzeń, użyć preparatów konserwujących, a na koniec wypolerować. Czynności te pozwolą nie tylko je zabezpieczyć, ale również zadbać o ich wygląd.

Felgi stalowe wymagają mniejszego nakładu pracy. Wystarczy umyć je odpowiednim preparatem i osuszyć, gdyż pozostawione wilgotne mogą ulec zardzewieniu. Lepiej jest przechowywać opony razem z felgami, ponieważ leżąc luzem, może się ona nieznacznie odkształcić. Najlepszym wyjściem będzie postawienie ich na sztorc, ale powinno się je obracać raz na jakiś czas o 90°C. Innym wyjściem jest położenie ich na bok, ale w tym wypadku potrzebna jest duża ilość miejsca.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło